Hooned on projekteeritud vastama energiaklassile B.

Vundament

Hooned rajatakse vaivundamentidele.

Postidele valatakse monoliitsed raudbetoonist pikitalad, millele toetuvad ülemiste korruste konstruktsioonid.

Kande- ja välisseinad

Vertikaalseteks kandekonstruktsioonideks 2.–4. korrustel on seinad, mis laotakse betoonist õõnesplokkidest. Seinaplokkide õõned ja vuugid sarrustatakse üksikvarrastega ning betoneeritakse. Mittekandvad välisseinad laotakse FIBO plokkidest.

Välisseinad soojustatakse, krohvitakse ning värvitakse valge ja antraktsiittooni välisseinavärviga.

Siseseinad

Hoonete siseseinad on projekteeritud plokkidest müüritisena või kergkarkassil kipsplaatidest seintena. Valikud tehakse lähtudes vajalikust heli- ja tulekindlusest, tulenevalt nõuetest ja standarditest.

Vahelaed

Horisontaalseteks kandekonstruktsioonideks on eelpingestatud betoonist õõnespaneelid. Paneelidele paigaldatakse jäik mineraalvill ja valatakse peenbetoonist terasvõrguga sarrustatud pealevalu kiht. Paigaldatakse põrandakütte- ja vajadusel muud torustikud.

Katus

Katuslae kandeosa moodustavad õõnespaneelid. Katuslae soojustus asub õõnespaneelidel. Sellele paigaldatakse tuulutussoontega kõva mineraalvilla plaat, millele kleebitakse kummibituumenist rullmaterjal hüdroisolatsiooniks.

Sadevee äravool toimub katusekaevude abil.

Avatäited

Projekteeritud akende soojajuhtivus on U<0,8 W/m²K. Köetavate ruumide klaaspaketid on 3x argoontäitega.

Välisuksed

Välja avanevad madala roostevaba lävepakuga välisuksed.

Lift

Hoonetes on üks lift parklakorruselt elukorrustele.

Elekter ja nõrkvool

Hoonetesse paigaldatakse tänapäeva nõudmisi ja vajadusi rahuldav elektrisüsteem.

Korterisse paigaldatakse kahesektsiooniline elektri- ja nõrkvooluosaga kilp, kus on tugevvoolu rühmakaitsmed, nõrkvoolu kaablite jaotuskoht ning võimalik ruum andmeside aktiivseadmetele. Korterite niisketesse ruumidesse ja esikutesse paigaldatakse vastavad valgustid ja pistikupesad.

Hoonesse paigaldatakse sisendiks andmesidesüsteemid ja andmesidevõrk, tulekahjuhäiresüsteemid. Hoonete esimesel korrusel paikneb andmeside jaotuskapp, mis ühendatakse teenuse pakkuja optilise liiniga. Andmejaotuskapist toimib andmesidevõrgu ühendus korteri nõrkvoolu kilbiga.

Fonolukusüsteem

Hoonete trepikodade sissepääsud varustatakse videofonosüsteemiga. Korterites paiknevad värvilise ekraaniga fonotelefonid, mis on varustatud ka uksekella funktsiooniga.

Küte

Hoonetesse on kaks täisautomaatset kahe soojusvahetiga (põrandakütte ja sooja tarbevee ringid) soojussõlme. Soojussõlm asub esimesel korrusel tehnilises ruumis. Soojuskandjaks on kaugkütte abil soojendatav vesi, mis suunatakse põrandaküttekollektoritesse ja radiaatoritesse. Kõiki kortereid köetakse betoonplaati paigaldatud põrandakütte torustikuga.

Ventilatsioon

Korterite ventilatsioon on lahendatud autonoomsete täisautomaatsete müra isoleerivas korpuses sekundaarsoojuse kasutamisega mehaaniliste sissepuhke-väljatõmbe agregaatidega (igas korteris on oma agregaat, nt Komfovent või analoog).

See veebileht kasutab küpsiseid. Mõned neist aitavad kaasa veebisaidi funktsionaalsusele ning mõned koguvad informatsiooni lehekülje kasutamise kohta, aidates meil oma veebisaiti täiendada ning kasutajasõbralikumaks muuta. Tutvu meie privaatsuspoliitikaga siin.